+90 (224)211 6200 | +90 (216)521 5385 info@redoks.com.tr

Akıllı İmalat

TEBIS OTOMATİK İŞLEME

"Uzmanlığınız ve atölyeniz Tebis proses kütüphanesinde eşlenir"

Tebis akıllı imalat sistemi, atölyeniz ve deneyiminizi proses kütüphanesinde eşler. Tebis CAD, akıllı imalatın temelini oluşturur ve yapmış olduğunuz hazırlık çalışmalarınız sayesinde sistemi akıllı hale getirmenizi sağlar. Otomatik kütük, yüzey uzatmaları, yüzey kapamaları, kılavuz eğrileri ve CAM unsurlarını anında oluşturur.

Tebis CAM tarafından kullanılan bu unsurlar işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Tebis CAM, dijitalleştirilmiş imalat ortamınızı ve dijitalleştirilmiş deneyiminizi içeren proses kütüphanenize erişir, 2.5D ve 3D serbest formlu geometri için frezeleme, delme, tornalama, torna-frezeleme, tel ve dalma erezyon, lazerle sertleştirme, lazerle kesme gibi CAM programlarını otomatik olarak hesaplar.

Tebis, entegre olan sanal makine simülasyonu ile de takım yollarını kontrol ederek güvenli NC kod üretmenizi sağlar.

CNC PROGRAMLAMA

"Daha kısa programlama ve ayar süreleri için"

İmalat sanayiinde siparişlerin alınması ile teslim edilme tarihleri arasındaki süre giderek kısalmaktadır. Aynı zamanda, geometriler daha karmaşık, yüzey kalitesi ise daha zorlu hale gelmektedir. Programlama ve ayar süreleri, tezgah çalışma süresine paralel olarak yapılmalı ve birden fazla tezgah etkin bir şekilde koordine edilmelidir. Değişken sipariş miktarları ve kalifiye personel eksikliği, dinamik ve otomatikleştirilmiş süreçleri zorunlu hale getirmiştir.

Tebis, hız, güvenilirlik ve ileri seviye otomasyonu ile CNC programlamada mümkün olan en büyük esnekliği sağlar. 2.5D, 3D ve 5 eksenli işleme gibi tüm uygulamalar için sektöre özel çözümler sunar. Tüm CNC programlama çözümlerini birleştirmek mümkündür. Tebis, yüzey, katı veya nokta bulutu üzerinde frezeleme yapmanıza izin verir.

Tebis ile üretim sürecinde CNC programlama için CAD verilerini hazırlayın. Bunları önceden standart hale getirilmiş, gerçek verilere dayalı NC şablonlar kullanarak ileri seviye otomasyon ile programlayın. Gerçek takımlarınızın, tezgahlarınızın ve bağlama sistemlerinizin dijital ikizlerini ve şirketinizin tüm üretim bilgisini, bireysel proses kütüphanenizde depolayın. Gerekirse, NC programları simüle ve optimize edin. Daha sonra, hazırlanmış programlarınızı çarpma kontrolü yaparak tezgahınıza güvenle gönderin.

CNC OTOMASYON

"Tebis Automill® ile tek parça ve küçük serilerin otomatik üretimi"

Modern imalat şirketlerinde, CNC işleme merkezleri için NC programlar artık CNC kontrolleri üzerinde bireysel manuel işlemlerle oluşturulmamaktadır. Bunun yerine, Tebis gibi bir CAM sistemi, CAD modelini analiz edip, daha önceden dijital halde depolanmış tezgah, takım, bağlama sistemleri ve şirketin üretim bilgisine göre oluşturulmuş NC şablonlara erişir. Bu, otomatik CNC programlamanın ve yüksek verimli üretimin temelini oluşturur. Yüksek hızda programlama yapmanızı sağlar.

CNC SİMÜLASYON

"Dijital ikizleri kullanarak planlayın, programlayın ve kontrol edin"

Tebis CNC simülatörü, Tebis NC programlama ortamında tüm bileşenlerle NC işleme operasyonlarınızı eksiksiz olarak planlamanıza, programlamanıza ve kontrol etmenize olanak tanır. Ön koşul olarak tüm tezgahlar, takımlar, üniteler ve bağlama sistemleri, sanal üretim ortamında dijital ikizler olarak depolanır. Bu, NC çıkışından önce olası çarpmaların ve limit aşım problemlerinin algılanmasını ve düzeltilmesini sağlar. Tebis’ in ileri seviye simülasyonu sayesinde ek bir yazılıma ihtiyaç yoktur. Zaman alıcı ve maliyetli yaklaşım süreçleri ortadan kalkar. Daha verimli üretim için Tebis simülasyon teknolojisini kullanın.

ÇOKLU PARÇA İŞLEME

"Birden çok parçanın otomatik olarak işlenmesiyle zamandan tasarruf edin"

Tebis, çoklu parça işlerken planlama esnasında NC programlamayı ve parçayı tezgah üzerinde konumlandırmayı ayrı ayrı yapmanıza olanak tanır. NC programlama ve işleme, zaman ve organizasyonaçısından bağımsız olarak yapılır. Programlama yaparken çoklu bağlama için plakalar, mengeneler veya hızlı bağlama sistemleri mi kullanıyorsunuz? Yoksa tüm tezgah tablanızı birden fazla parçayla mı kaplıyorsunuz? Tebis ile tüm durumlara hazırsınız ve makinelerinizi en iyi şekilde kullanacaksınız. Tüm parçalar ve bağlama sistemleri olabilecek çarpma durumundan korunur. Mümkün olan en kısa takım yollarını ve en az takım değişikliğini elde etmek için önceden hesaplanmış takım yollarına başvurulur. Ve üretimden hemen önce oluşabilecek tasarım değişiklikleri dahi sorun oluşturmaz. Tebis, fazla zaman harcamadan, en kısa zamanda çoklu olarak parçalarınızı işlemenizi sağlar.

ROBOT İŞLEME

"Mükemmel NC programlar ile yeni uygulamalar geliştir"

Tebis ile robotları üretim süreçlerinize kolayca entegre edin. Tebis, her türlü işleme için robotları destekler. En başından itibaren sanal bir robotla (dijital ikiz) programlama yaptığınız için, daha sonra yeniden hesaplama veya diğer sorunlar nedeniyle sürprizler yaşamanıza izin vermez. Tebis, robot için NC kontrol verilerini doğrudan verir. Bu nedenle, CAD verilerinden robotik işleme için sorunsuz NC programlama yapın.

İletişim Formu

3 + 11 =

Adreslerimiz

Bursa

Alaaddinbey Mah. Ciftlik(380) Cad. No:7
16285 Nilüfer Bursa / Türkiye

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

T: +90 (224) 211 62 00
F: +90 (224) 211 62 01

İstanbul

Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1/3A
Z04, 34906, Pendik, İstanbul / Türkiye

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

T: +90 (216) 521 53 85