+90 (224)211 6200 | +90 (216)521 5385 info@redoks.com.tr

Freze

2.5 EKSEN İŞLEME

"Otomatikleştirilmesi basit ve kolay"

Tebis, 3+2 konumlamalı işleme dahil 2.5D kapalı ve açık unsurları bularak işlemek için bütün stratejilere sahiptir. Bunlar delik, cep, slot veya dik duvar ve düzlem yüzeyler de olabilir. Tebis bu unsurları özellik teknolojisine göre tespit eden ve otomatik işleme yeteneğine sahip bir CAM yazılımıdır. Bu sayede bir cep unsurunu işlemek için gerekli kaba ve finiş işlemlerini ya da bir delik delmek için gerekli punta, delik gibi işlemleri otomatik olarak oluşturur.

3 EKSEN İŞLEME

"Birinci sınıf yüzeylere giden güvenilir ve verimli yol"

3D frezeleme stratejilerini, kaba, ara kaba, finiş işlemlerini 3 eksen veya 3+2 eksen olarak kullanın. Hatta 3 eksen işlemlerinizi kolaylıkla eşzamanlı 5 eksen işleme yöntemine çevirin. Tebis, takım ve spindle çarpma durumuna göre işleme alanlarınızı kolaylıkla azaltır ve oluşabilecek çarpma riskini ortadan kaldırır. Hassas simülasyon ve takım yolu algoritması ile takım yollarınız tezgahlarınız için daha optimum ve yumuşak bir şekilde oluşur.

5 EKSEN İŞLEME

"3D yüzeyleri 5 eksen ile kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde işleyin"

Tebis 5 eksenli frezeleme, hızlı ve verimli bir şekilde yüksek kaliteli yüzeyler oluşturmanızı sağlar. Tebis, kaliteli ve yüksek performanslı tezgahlarınızın tüm potansiyelini kullanmanıza yardımcı olur. Tüm çok eksenli işleme operasyonları için çarpma kontrollü programlar kolayca hazırlanabilir ve hesaplanabilir. Takım, tezgah, parça ve diğer bileşenleriniz için güvenilir ve işlenebilir takım yolları oluşturur.

FEDER VE SLOT İŞLEME

"Slot üretimini otomatikleştirin"

Enjeksiyon kalıplarının ejektör tarafındaki gibi derin yuvalar, bileşen sağlamlığına katkıda bulunur. Bu yuvalar, frezeleme veya dalma erezyonu ile üretilebilir. Tebis, bileşendeki bu girintiler için hangi üretim yönteminin en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak pratik analiz fonksiyonları sunar. CAM programları, analiz sonuçlarına göre otomatik olarak oluşturulur.

TRİMLEME

"Tebis ile daha fazla üretkenlik"

Tebis 5 eksenli trimleme, zorlu parçaların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Parçalarınızı kesmek için hızlı ve güvenilir bir şekilde takım yolları oluşturmanızı sağlar. Bunu en karmaşık geometrileriniz için de yapmanız mümkündür. Sanal makine ortamında parça, bağlama sistemleri veya tezgah bileşenleri ile yaptığınız çarpma kontrollü programlama aynı zamanda tezgahlarınızın verimsiz kullanımından kaçınmanızı sağlar. Tebis 5 eksenli trimleme ile termoplastik malzemelerden vakumla şekillendirilmiş parçalara, kompozit malzemelerden (örneğin karbon) yapılmış parçalardan ahşap ve diğer doğal malzemelerle kaplanmış parçalara takım yolu oluşturun.

YÜKSEK PERFORMANSLI KESİM

"Maksimum talaş kaldırma oranı için yüksek performanslı kesim (HPC)"

Her kaba işleminin amacı, mümkün olan en kısa sürede mümkün olduğu kadar çok talaş kaldırmaktır. Bu, genellikle tam çap teması ile işleme yapabilen kesicilerde çok büyük gerilme kuvveti oluşturur. Tebis, bu nedenle tam çap kesme ve tam çap kesme işleminden kaçınma seçeneklerini kullanır. Kesici tam çap olarak kesme yaparsa, besleme hızları otomatik olarak düşürülür veya tam çap kesim esnasında alanlar yanal adımlı olarak işlenir. Ya da tam çap kesimden kaçınarak işlem yapılmak istenirse, takım yolu tam çap kesim yapmadan parçaya otomatik olarak uyarlanır.

Uyarlanabilir (adaptive) kaba işlemede tam çap kesimden kaçınma kullanılır. Burada önemli olan nokta şudur; geleneksel kaba işleme ile karşılaştırıldığında, özel HPC (yüksek performanslı kesim) kesiciler, sabit kesme koşullarında daha yüksek kesme hızları ve ilerleme oranları, daha küçük yanal adımlar ve çok büyük kesme derinlikleri ile son derece yüksek talaş kaldırma oranları elde eder ve yüzde 60’ın üzerinde zaman tasarrufu sağlar. HPC frezeleme için uyarlanabilir kaba işleme stratejileri, özellikle birçok derin alanlara sahip parçalar için uygundur. Sert malzemeler de bu şekilde çok kolay işlenebilir.

YÜKSEK HIZLI KESİM

"Kaba işleme ve ön finiş işleme için uygun"

Yüksek ilerlemeli kesiciler veya HFC takımları (yüksek hızlı kesim), modern freze tezgahlarında yüksek hız oranları ve kesme hızlarıyla yüksek kesme performansı sağlar. Bu yüksek hızlı ve yüksek performanslı kesiciler, çoklu kesme kenarlarına ve özel bir kesici geometrisine sahiptir. Bu geometriyi Tebis içinde tanımlayarak takım yolu oluşturmak mümkündür.

Bu takımları hem kaba işleme hem de ön finiş işleme için Tebis ile tanımlayın ve verimli bir şekilde kullanın. Tebis’ te CAM programlama yaparken her zaman gerçek kesici geometrisi kullanarak takım yolu oluşturun ve mümkün olan maksimum performans ile talaş kaldırma sağlayın. Tebis ile finiş işlemi için en uygun ön hazırlığı yapın.

BARREL TAKIM İLE KESİM

"Geniş adımlama mesafelerine sahip pürüzsüz yüzeyler"

Barrel kesiciler (Circle Segment Cutters), geleneksel bilyalı ve standart kesicilere göre önemli ölçüde daha büyük yarıçaplara sahiptir. Düzlemlerin ve serbest biçimli yüzeylerin yüksek verimli ön finiş ve finişi için daha modern yüksek performanslı kesim araçlarıdır. Aynı yüzey pürüzlülüğü, önemli ölçüde daha büyük bir adımlama mesafesine sahip Barrel kesicilerle elde edilir. Bu da olağanüstü yüzey kalitesi elde ederken işleme sürelerinizi büyük ölçüde azaltır.

İletişim Formu

12 + 6 =

Adreslerimiz

Bursa

Alaaddinbey Mah. Ciftlik(380) Cad. No:7
16285 Nilüfer Bursa / Türkiye

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

T: +90 (224) 211 62 00
F: +90 (224) 211 62 01

İstanbul

Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1/3A
Z04, 34906, Pendik, İstanbul / Türkiye

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

T: +90 (216) 521 53 85