+90 (224)211 6200 | +90 (216)521 5385 info@redoks.com.tr

Hizmetlerimiz

"A Class yüzey çalışması yapıyoruz"

Yüzey Geliştirme

Yüzey geliştirme, yüzey kalitesini arttırmak ve pres altı sürelerini, işleme sonrası el tesviyesini azaltmak amaçlı Redoks Mühendislik olarak firmalara verdiğimiz bir hizmettir. Yüzey ofsetleme, radyus ufaltma gibi CAM ve işleme sonrası size zaman ve kazanç kaybettiren sorunlarınıza çözümler sunuyoruz. Hem zaman hem kazanç sağlıyoruz.

Tebis’ in gelişmiş yüzey oluşturma seçenekleri ile yüzey tamiri, diğer yandan görünüş parçası olarak adlandırılan dış sac, iç panel, lens yüzeyi vb. görsel parçaları için A Class yüzey çalışması yapıyoruz. Bu çalışmaların tümünde firmanıza imalat sonrası tekrar işleme, el tesviyesi ve pres altı sürelerinden zaman kazandırıyoruz.

"Tebis geri yaylanma hizmet ile sizlere zaman ve kazanç sağlıyor"

Geri Yaylanma

Pres altında basılan sac malzemeler elastikiyet özelliğinden dolayı belli oranda geri esneme yapar ve parça istenilenden farklı bir form alır. Tebis, bu süreçte tasarlanan yüzeye istenilen miktarda geri esneme değeri vererek gerçekte elde etmek istediğiniz parçayı oluşturmanızı sağlar.

Esneme miktarı eklenmiş olan yüzey ile işlenen kalıp yüzeyiniz, pres altı sürelerinde kaybedilen ve el tesviyesi yapılması gereken bu zamanların geri kazanılmasına yardımcı olur. Böylece pres altı süreleriniz Tebis’ in gelişmiş fonksiyonları ile çok daha kazançlı hale gelir. Pres altında kaybettiğiniz günler ve haftalar saatlere iner. Redoks Mühendislik olarak verdiğimiz bu hizmet ile sizlere zaman ve kaliteden kazanç sağlıyoruz.

"Projelerinize tersine mühendislik çözümleri sunuyoruz"

 Tersine Mühendislik

Redoks Mühendislik olarak 3 boyutlu tarama teknolojileri ile sayısallaştırılmış fiziksel parçaların 3D CAD verilerinin elde edilmesi konusunda çözüm sunmaktayız. Özellikle optik tarama gibi yöntemler ile elde edilmiş üçgen ağ şeklindeki STL veriler kullanılarak bu veriler üzerinde yüzeyler oluşturmaktayız. Model üzerinde el verdiğince az sayıda yama ile oluşturulan yüzeyler, CAD operasyonları ve FEM mesh oluşturma gibi işlemlerde problemsiz olarak kullanılabilecek kalitededir.

"Redok Mühendislik Sanal Makine hizmeti"

Sanal Makine

Redoks Mühendislik olarak Tebis Sanal Makine hizmeti vermekteyiz. Kendi ekiplerimizce oluşturduğumuz bu hizmet ile özellikle 5 ve daha fazla eksen olan tezgahlarınızda güvenli bir şekilde çalışmanızı sağlıyoruz.

Sanal makine gerçek tezgahlarınızın dijital ikizidir. Tezgahlarınızın tasarlanmış olan CAD modeli üzerinden oluşturulur ve işleme esnasında oluşabilecek çarpmaları sanal ortamda görme ve engelle şansına sahip olursunuz. Tebis’ de sanal makineniz ile çarpma kontrollerini sağlarken aynı zamanda boşta hareketleri de kontrol edersiniz. Zamandan kayıplarını azaltırken aynı zaman CNC tezgah kontrolü tamamı ile sizin elinizde olur. Bu sayede güvenli bir şekilde NC kodlarınızı alıp tezgahlarınızı çalıştırabilirsiniz.

"Tezgahlarınıza düzgün yapılandırılmış Post Processor oluşturuyoruz"

Post Processor

Post Processor, Tebis’ de oluşturulan takım yollarını CNC tezgahınızın kontrol ünitesinin anlayabileceği NC kodlara çevirir. Tezgah kontrol üniteleriyle uyumlu NC kodlar CNC tezgahlarınızın tüm fonksiyonları ile verimli çalışmasını sağlar.

Redoks Mühendislik olarak kendi ekimiz ile verdiğimiz bu hizmet sayesinde tezgahlarınıza düzgün yapılandırılmış ve geliştirilmiş bir Post Processor oluşturuyoruz. Takım yollarını çeşitli CNC tezgahlarında kullanım için düzenleme gerektirmeyen NC koduna dönüştürüyoruz. Böylece tezgahlarınızın sorunsuz çalıştırılmasını sağlıyoruz.

"Otomasyon ile zaman ve işgücünden tasarruf edin"

Otomasyon

Otomasyon, Tebis’ in ilk kuruluşundan itibaren üzerinde çalıştığı sistemdir. Tebis, işleri kolaylaştıran, sizlere hem zaman hem de işgücünde kolaylık sağlayan bu sistemi geliştirerek katma değer sağlamayı amaçlamaktadır.

Redoks Mühendislik olarak firmanızın imalattaki alışkanlıklarını Tebis’ in içine entegre ediyoruz. Öncelikle CAD kısmındaki CAM hazırlık alışkanlıklarınızı, daha sonra bir plaka işleme, kalıp veya parça yüzeylerini işleme, delik ve cep işleme alışkanlıklarınızı takım kütüphaneniz ile eşleştirerek bir akıllı imalat sistemi kuruyoruz. Tezgah simülasyonu, bağlama sistemlerinizi otomasyon sistem içine dahil ediyoruz.

Her gün belki birçok kez yapmak zorunda olduğunuz ve büyük zamanlar harcadığınız delik ve cep programlarını sadece unsurları bul ve işle diyerek birkaç dakikaya indiriyoruz. Parçaya başlarken yaptığınız sıfırlama ve kütük değerlerini, malzeme ve takımlara göre girdiğiniz takım yolu ve kesme değerlerini, tezgah simülasyonunda kullandığınız bağlama sistemlerini standart hale getirerek daha kolay ve sistemsel bir şekilde program yapmanızı sağlıyoruz. Bu işlemler ile çalışma şartlarınızı daha verimli hale getiriyoruz.

"Danışmalık hizmeti ile firmanıza değer katıyoruz"

Danışmanlık

Redoks Mühendislik olarak özellikle otomotiv sanayisinde olmak üzere imalatta edindiğimiz işleme, malzeme, takım, tezgah bilgimiz ile sizlere verimli çalışmanın yollarını sunuyoruz. Bu işlemleri CAD’ den CAM’ e, tezgahlarınızdan işleme alışkanlıklarınıza ve kullanılan bağlama sistemlerinizden takımlarınıza kadar inceliyoruz. İmalat sırasında kaybettiğiniz zaman ve iş gücü kaybını sizlere kazandırarak katma değer oluşturuyoruz. Yaptığımız danışmalık hizmeti ile firmanıza değer katıyoruz.

"Ürün geliştirme sürecinize destek sağlıyoruz"

Ürün Geliştirme

Redoks Mühendislik ürün geliştirme sürecinin tüm aşamalarında Tebis sistemi ile hizmet vermektedir

"5 Eksenli üretimin avantajından yararlanın"

5 Eksen CNC Freze ile Talaşlı İmalat

Redoks Mühendislik 5 eksen CNC Freze tezgahları ile talaşlı imalat sektörüne üretim hizmeti vermekteyiz.

İletişim Formu

11 + 15 =

Adreslerimiz

Bursa

Alaaddinbey Mah. Ciftlik(380) Cad. No:7
16285 Nilüfer Bursa / Türkiye

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

T: +90 (224) 211 62 00

İstanbul

Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1/3A
Z04, 34906, Pendik, İstanbul / Türkiye

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00

T: +90 (216) 521 53 85