Tebis VIEWER

TEBIS VIEWER AİLESİ

Tebis Viewer sistemleri dijital veri ortamına CAD/CAM istasyonları olmaksızın erişilmesini sağlar. NC programlamadan önceki ve sonraki tüm süreç zincirini destekleyerek teklif hazırlık aşamasından, imalat ve montaj aşamalarına kadar kullanılabilir.  Tebis Viewer kolay ve esnek kullanımı sayesinde CAD/CAM tecrübesi olan ya da olmayan tüm kullanıcılar için uygundur.

Tebis Viewer birbirine eklentili modüler bir yapıya sahiptir:

  • Viewer
  • Analyzer (Viewer ın tüm fonksiyonlarını içerir)
  • Organizer (Analyzer ın  tüm fonksiyonlarını içerir)
  • Browser (Tebis model dosyalarını görüntülemek için ücretsiz bir yazılımdır)

 

Şeffaf üretim süreçleri hızlı bir iletişim sağlar

Tebis Viewer teknolojisi modern veri tabanı destekli iletişim sistemlerinin esneklik ve hızını kullanarak  2B resim çıktılarının dolaşımını gereksiz kılar. 

Viewer ın kapsamlı ölçülendirme fonksiyonları özellikle maliyet tahmini ve montaj çalışmaları için uygundur.
Analyzer modülü kullanıcıya detaylı analiz ve temel CAD fonksiyonları sunar.
 
Organizer modülü takım verilerinin, NC proseslerinin hazırlanması için ve ayrıca  takım maliyetlerinin, verimsiz bağlama ve duruş zamanlarının azaltılması için kullanılır.
Tebis Browser ı kullanarak model dosyalarını açabilir, parça yapılarını ve geometrik elemanları görüntüleyebilirsiniz.
 

Arayüz İşlevselliği

CAD veri setinin Tebis ya da başka bir sistemde üretilmesinden bağımsız olarak,  Viewer sistemleri tüm standat tasarım ve imalat verilerini görüntüleyebilir.  Başka bir dosyadan (örneğin Catia, NX, Solidworks, STEP,IGES) transfer edilen geometrik veriler orijinal yapılarını  ve eleman numaralarını korurlar.  Geometriye ilave olarak unsurlar gibi metin verileri de transfer edilir.

 

Herkes için güncel ve eksiksiz bilgi

Tebis Viewer sistemleri Tebis CAD/CAM istasyonları ile birlikte kullanıldığında süreçleri hızlandırır ve süreç güvenirliğini arttırır. Önceki süreç adımlarından elde edilen tüm bilgileri içeren güncel CAD veri seti bir sonraki süreç adımına aktarılır. Ekibin her üyesi merkezi bir alanda saklanan aynı veri versiyonuna erişir.