Tebis CAQ

TEBIS CAQ

Tebis kullanıcılara bilgisayar destekli kalite kontrol için iki modül sunmaktadır. Örneğin dataların imalat bağlantıları için montaj fikstürleri, model yapıları ya da bağlantılarının kontrolleri için kullanılabilinir. Measuring Point Generator (Noktasal Ölçüm Aracı) : CAD/CAM istasyonlarına eklenebilir ürün Surface Measuring ( Yüzey Ölçümü) : Tek başına çalışan CAQ istasyonu. Doğrudan koordinat ölçüm cihazına bağlanarak ve bitmiş parça ile CAD model arasında farkları anında raporlayabilir.

 

Kalite sorgulamalarının doğrudan CAD/CAM ortamında hazırlanması

Tebis Measuring Point Generator CAQ modülü CAD/CAM istasyonlarına eklenebilen bir yazılım ürünüdür.  Parça üzerinde istenen konumların ölçüm noktası olarak seçilebilmesini ve bu noktaların NC ölçüm programı ya da ölçüm kaydı formunda değerlendirilmesini  sağlar.

 

Gerçek parça ve sanal model arasında sapmaların ölçülmesi

Tebis Surface Measuring Modülü CAD kullanıcılarına doğrudan CAD ortamında ki sanal data ile ölçüm tezgahında ki gerçek parçanını karşılaştırılması ile elde edilen verileri sağlar. Bu modül bir koordinat sistemine bağlı olarak ölçüm tezgahından gelen verileri CAD datası ile analiz eden bir yazılım paketidir.

Tebis ile ölçüm yapılacak pozisyonda ölçüm probundan gelen veriler gerçek zamanlı olarak probun hareketlerini sanal olarak görmemizi sağlar. Ölçüm sırasında, sistemde CAD modeline karşılık gelen noktalardan yapılan ölçümde gerçek değerler ile sanal değerler karşılaştırılarak kalite analizi yapılır ve gerçek zamanlı olarak raporlama alınır.