Tebis CAM

TEBIS CAM

Tebis CAD/CAM ve CAM istasyonları için birçok eklenti seçenekleri sunar. Tebis Base ve CAD modüllerine iş istasyonlarınızı farklı performans seviyelerinde yapılandırabileceğiniz CAM modülleri ekleyebilirsiniz :

 • 2.5D Drilling and Milling

 • 3+2 Axis Roughing

 • 3+2 Axis Finishing

 • 3+2 Axis Residual Stock Removal

 • 3+2 Axis Tube Milling

 • 5-Axis Simultaneous Milling

 • Turning

 • 5-Axis Laser Cutting

 • 5-Axis Trimming

 • 4-Axis Wire EDM

 

Tebis Automill ™ teknolojisi: NC programcıları için etkileşimli kullanım seçenekleri ile donatılmış otomatik NC programlama.

Tebis NC programlama için kullanıcılarına farklı seçenekler sunar :

 • Önceden hazırlanmış ve merkezi  bir alanda depolanmış işleme setleri (NC sets)

 • Benzer bir parçadan NC işleme adımlarının kopyalanması (NC job list)

 • İlgili unsurun seçilen NC fonksiyonları ile ayrıca programlanması

NC programlama uzmanları firmada sık tekrarlanan işleme operasyonlarını  tüm takım ve kesme parametrelerini  içerecek detayda “NC set” lerde programlarlar. Böylece NC programlama işçiliği en aza indirgenir. “NC job”  kütüphanesi NC programlama sırasında yapılan tüm seçimleri ve girilen tüm parametreleri  saklayarak hesaplana n takım yolunu kesici takım, işleme stratejisi ve işleme alanı için kolayca optimize etmenizi sağlar.  Sistemin diğer bir avantajı ise bir parçayı üretmek için tanımlanan tüm “NC job” ların  benzer bir parçanın üretimi için kopyalanabilmesi ve böylece  NC programlama işçilğinde büyük tasarruf sağlanmasıdır.  Tebis etkileşimli adım kontrolü işleme sırasındaki ara kademe sonuçları hesaplar ve kullanıcıya sunar.  Kullanıcı bunları kabul edebilir ya da istediği değişikliği yapabilir, örneğin farklı işleme bölgeleri için işleme sırasını değiştirebilir.

 

NC programlarının doğrudan CAD yüzeyleri üzerinde hesaplanması

Tebis takım yollarını her zaman hassas matematiksel  CAD yüzeyleri üzerinden hesapladığı için Tebis CAM ile üretilen yüzeyler yüksek kalite standartlarını karşılarlar.  Tebis basitleştirilmiş mesh modelleri sadece matematik CAD yüzeyler mevcut olmadığında kullanır, bu durumda NC programlar mesh ya da  hibrit modeller üzerinden hesaplanır.

 

Entegre takım yönetimi ile güvenilir ve verimli işleme

Tebis de üretilen her NC program kesici takım geometrisi  esas alınarak hesaplanır. , Tebis dahili takım kütüphanesi  kesici boyutlarına ilave olarak tüm tutucu bileşenleri de içerir. Bu ise takım çarpmalarından güvenilir bir şekilde sakınmanızı ve optimum takım boyu ve yaklaşmalarını tanımlamanızı sağlar.  Tebis geometrik verilerin yanı sıra her bir kesici takım için  takım malzemesi bilgisini ve kesilecek malzemeye özel kesme parametrelerini de ( hızlar, ilerlemeler vs.) yönetir.

 

Yüksek kaliteli simülasyon teknolojosi proses güvenilirliğini arttırır ve imalat sürelerini minimuma indirir

Tebis simülasyon araçları henüz NC program hesaplama aşamasında iken gerçek üretim aşamalarınızı öngörebilir. Sanal üretim takibi nerede, ne kadar stok kaldığını her adımda  hesaplayarak üretilen parçanın nihai geometriye ulaşmasını aşamalı olarak gösterir. Sağlanan avantajlar  ise daha az boşta ilerleme, dramatik şekilde kısalan kesme zamanları, takım ömrünün uzaması ve süreç güvenilirliğinin artmasıdır.